Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

BricsCAD Lite

CAD software pro 2D kreslení

Využijte vše, co už znáte, díky plné kompatibilitě příkazů, skriptů, maker a nabídek se standardním CAD programem. 

Kompabilita s aplikací AutoCAD® LT 2021

Pro přechod na BricsCAD není třeba měnit své tiskárny, šablony, bloky nebo rozvržení sady listů — jsou 100% kompatibilní. Názvy příkazů, aliasy a systémové proměnné jsou v BricsCAD a AutoCAD®stejné nebo podobné. BricsCAD je založen na nativním formátu DWG pro nejvyšší kompatibilitu s ostatními uživateli CAD ve všech odvětvích.

  • Kompatibilní příkazy
  • Kompatibilní se soubory (.CUI, .CUIX)
  • Kompatibilní s makry/skripty
  • Kompatibilní s podpůrnými soubory (.PC3, LIN, .PAT, .DWT, .SSM)
  • Založen na technologii DWG 2018

Podpora LISP

lisp

Můžete použít LISP rutiny napsané v aplikaci AutoCAD® a jiných CAD aplikacích a také tvořit vlastní v BricsCAD LISP Advanced Development Environment (BLADE). BricsCAD je založen na OpenLISP, s moderní správou paměti a skvělým výkonem.

Použití dynamických bloků AutoCAD® v BricsCAD

V BricsCADu můžete používat dynamické bloky vytvořené v aplikaci AutoCAD®. Můžete řídit jejich stavy viditelnosti a pracovat s nimi stejně jako v aplikaci AutoCAD®.

 

Efektivní CAD

BricsCAD nabízí jedinečné nástroje, které vám pomohou rychleji provést váš návrh. Mnohé z nich obsahují pokročilé technologie strojového učení, které výrazně urychlují činnosti, které mohou manuálním zpracováním trvat mnoho hodin.

Průzkumník výkresů poskytuje vysokou kontrolu nad všemi prvky výkresu

Průzkumník výkresů soustřeďuje v BricsCADu to, co v jiných CAD platformách je zobrazeno ve více samostatných dialozích. Snadná navigace, snadné vyhledávání.

 

Nejbližší vzdálenost

Zobrazte vzdálenost mezi dvěma entitami a přemístěte druhou zadáním nové hodnoty vzdálenosti. Toto můžete provést, aniž byste spustili příkaz. Navíc při dvojkliku na prvek ve výkresu se zobrazí nejbližší vzdálenosti zarovnané podél os X, Y a Z v GSS.

Převod opakující se geometrie na bloky během několika sekund

Příkaz Převést na bloky (Blockify) automaticky vytvoří definici bloku a nahradí všechny odpovídající sady entit referencí bloku v celém výkresu. Pomocí funkce Blockify můžete vyhledáním opakované geometrie a převedením na reference bloku zmenšit velikost souboru DWG až o 90%.

Adaptivní mřížka

Adaptivní mřížka BricsCADu se dynamicky mění podle úrovně přiblížení. Použití kroku adaptivní mřížky umožňuje vytvářet, upravovat, posunovat a manipulovat s entitami pomocí přesných hodnot bez nutnosti zadávání klávesnice. Velikost kroku uchopení se přizpůsobí na základě aktuálního faktoru přiblížení obrazovky.

Obdélníkové a polární mřížky

BricsCAD obsahuje obdélníkové a polární mřížky s adaptivní velikostí kroku a dynamickým umístěním počátku pro urychlení vytváření výkresu. Geometrické vztahy mezi entitami, jako je tečnost a kolmost, jsou graficky zobrazeny zvýrazněním dotykového bodu.

Quad: kreslení, úpravy
a potřebné informace máte u kurzoru

V BricsCAD unikátní nástroj Quad je paleta příkazů zobrazena přímo u kurzoru, která nabízí a předpovídá příkazy, který budete pravděpodobně v následujícím kroku potřebovat. Je zde využita umělá inteligence, pomocí které se nabízejí předpovědi příkazů, na základě toho, jak BricsCAD používáte.

Síla klávesy Shift

S pomocí dynamického USS je v BricsCADu souřadnicový systém automaticky zarovnán s entitou pod vaším kurzorem. Stisknutím klávesy Shift můžete USS uzamknout nebo odemknout, což vám umožní začít kreslit mimo vybranou entitu nebo plochu. Dočasné zarovnání USS podle vybraných entit zvyšuje produktivitu kreslení a je nyní k dispozici i pro 2D entity.

Manipulátor

Manipulátor je všestranný nástroj, který umožňuje přesouvat, otáčet, měnit měřítko a zrcadlit vybrané entity. Pokud při spuštění akce podržíte stisknutou klávesu Ctrl, manipulátor bude automaticky vytvářet kopie z původních entit. Manipulátor může pracovat s jednou nebo více entitami najednou.

Automatické zarovnání kopírovaných entit

Příkaz ChytráKopie (CopyGuide) automaticky zarovná zkopírované entity s příslušnou geometrií pomocí automaticky generovaných vodicích křivek. Entity, které chcete použít jako vodicí křivky můžete explicitně vybrat nebo nechat ať je BricsCAD určí podle prvků výkresu ve vašem výběru.

Panel struktury

Panel Struktura poskytuje přehled všech entit, z kterých je vytvořen váš výkres. Entity můžete vybírat podle kategorií a provádět s nimi další akce. Entity můžete zobrazit nebo skrýt, izolovat je nebo si je přiblížit.

 

Rychlý a stabilní CAD

CAD by měl být uživatelsky příjemný a bezproblémový, bez ohledu na to, kolik milionů řádků kódu obsahuje.

 

2,7x rychlejší

Otevření více než 500 souborů dwg

Zdroj: výkon CadTempo a BricsCAD

2.8x rychlejší

Spouštění pokročilých LISP aplikací

Zdroj: LISP v BricsCADu je velká konkurence AutoCADu

 


Využijte reálné výhody vícejádrových procesorů

BricsCAD podporuje multi-threaded operace s více procesory, které urychlují výkon produktu při načítání souborů, generování výkresů a renderingu. Uživatelé BricsCAD BIM a BricsCAD Mechanical mohou využívat vícejádrové procesory k urychlení generování výkresů a aktualizací na pozadí, zatímco budete pokračovat v práci s BIM nebo modelem sestavy.

Vysoce výkonný grafický engine

V každé nové verzi BricsCADu se snažíme zlepšit výkon zobrazování. Vychutnejte si plynulé přiblížování a posouvání ve výkresech obsahujících stovky tisíc entit. K zajištění skvělého výkonu zobrazení pro 3D grafiku využívá BricsCAD grafický systém Redway3D.

Podložení PDF a Big TIFF

K zobrazení podložení PDF používáme trvalou mezipaměť obrázků s multi rozlišením, což umožňuje velmi rychlé operace přiblížení a posouvání. A rastrový engine BricsCADu přináší skvělý výkon pro posun a zoom, a to i s extrémně velkými 64bitovými soubory BigTiff.

 

Propojení přes cloud

Uvnitř BricsCAD je integrován panel Bricsys 24/7, který poskytuje přímý přístup k naší cloudové službě pro ukládání souborů a spolupráci na projektech.

BricsCAD ® Cloud

Součást BricsCAD Maintenance

Stahujte, zobrazujte a upravujte nativně v BricsCADu se sledováním historie DWG a XREF. Panel Bricsys 24/7 integrovaný v BricsCADu vám poskytuje okamžitý přístup k výkresům a zajišťuje, že budete mít k dispozici vždy nejnovější verzi požadovaného souboru.

  • Uvidíte, kdo se kterým souborem pracuje
  • Vyhnete se konfliktům různých verzí souborů
  • Vždy budete pracovat s nejnovějšími verzemi souborů

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace