Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

BricsCAD Pro

CAD software pro 2D kreslení, 3D modelování & aplikace třetích stran

Využijte vše, co už znáte, díky plné kompatibilitě příkazů, skriptů, maker a nabídek se standardním CAD programem. 

 

Kompabilita s aplikací AutoCAD® LT 2021

Pro přechod na BricsCAD není třeba měnit své tiskárny, šablony, bloky nebo rozvržení sady listů — jsou 100% kompatibilní. Názvy příkazů, aliasy a systémové proměnné jsou v BricsCAD a AutoCAD®stejné nebo podobné. BricsCAD je založen na nativním formátu DWG pro nejvyšší kompatibilitu s ostatními uživateli CAD ve všech odvětvích.

 • Kompatibilní příkazy
 • Kompatibilní se soubory (.CUI, .CUIX)
 • Kompatibilní s makry/skripty
 • Kompatibilní s podpůrnými soubory (.PC3, LIN, .PAT, .DWT, .SSM)
 • Založen na technologii DWG 2018

Podpora LISP

lisp

Můžete použít LISP rutiny napsané v aplikaci AutoCAD® a jiných CAD aplikacích a také tvořit vlastní v BricsCAD LISP Advanced Development Environment (BLADE). BricsCAD je založen na OpenLISP, s moderní správou paměti a skvělým výkonem.

Použití dynamických bloků AutoCAD® v BricsCAD

V BricsCADu můžete používat dynamické bloky vytvořené v aplikaci AutoCAD®. Můžete řídit jejich stavy viditelnosti a pracovat s nimi stejně jako v aplikaci AutoCAD®.

 

Efektivní CAD

BricsCAD nabízí jedinečné nástroje, které vám pomohou rychleji provést váš návrh. Mnohé z nich obsahují pokročilé technologie strojového učení, které výrazně urychlují činnosti, které mohou manuálním zpracováním trvat mnoho hodin.

Výkonné 3D přímé modelování

BricsCAD nabízí intuitivní funkce přímého modelování pro úpravy geometrie tělesa a povrchu. Funkce přímého modelování jsou interaktivní s dynamickým překreslováním zobrazeného modelu. Nástroje přímého modelování můžete použít u všech těles bez ohledu na to, zda je vytvoříte v BricsCADu nebo je importujete z jiných aplikací.

Parametrické bloky: dynamický přístup pro vytváření 2D bloku

Parametrické bloky automatizují opakované úlohy tím, že uživatelům umožňují vytvořit jeden blok namísto mnoha podobných samostatných definic bloků. Definici 2D i 3D bloku můžete vytvořit pomocí známých nástrojů a pracovních postupů.

Nejbližší vzdálenost

Zobrazte vzdálenost mezi dvěma entitami a přemístěte druhou zadáním nové hodnoty vzdálenosti. Toto můžete provést, aniž byste spustili příkaz. Navíc při dvojkliku na prvek ve výkresu se zobrazí nejbližší vzdálenosti zarovnané podél os X, Y a Z v GSS.

Vizualizace mračna bodů

BricsCAD používá vylepšenou reprezentaci dat k urychlení výkonu zobrazení mračna bodů, přičemž využívá polovinu místa na disku oproti zdrojovým souborům mračna bodů. Mračna bodů ve formátech .ptx, .pts, .las a .rcp jsou předem zpracovány na náš .vrm formát souboru projektu na pozadí v počítači, což vám umožní pokračovat v práci během procesu ukládání do mezipaměti.

Řešení pro inženýrské stavby

BricsCAD nabízí rozšířené pracovní postupy modelování pro vytváření a úpravy povrchů TIN, zemních těles a tras. K zobrazení a analýze geometrie aplikace Civil nejsou vyžadovány žádné nástroje object enablers.

Quad: kreslení, úpravy
a potřebné informace máte u kurzoru

V BricsCAD unikátní nástroj Quad je paleta příkazů zobrazena přímo u kurzoru, která nabízí a předpovídá příkazy, který budete pravděpodobně v následujícím kroku potřebovat. Je zde využita umělá inteligence, pomocí které se nabízejí předpovědi příkazů, na základě toho, jak BricsCAD používáte.

Generování výkresů

Můžete automaticky generovat asociativní ortografické a standardní izometrické pohledy 3D modelů s plnou kontrolou nad rozvržením a stylem pohledů. Potom použijte výkonné nástroje pro zpracování detailů v BricsCADu pro vytvoření výkresové dokumentace.

Automatické zarovnání kopírovaných entit

Příkaz ChytráKopie (CopyGuide) automaticky zarovná zkopírované entity s příslušnou geometrií pomocí automaticky generovaných vodicích křivek. Entity, které chcete použít jako vodicí křivky můžete explicitně vybrat nebo nechat ať je BricsCAD určí podle prvků výkresu ve vašem výběru.

Parametrizovat

Parametrický pracovní postup v BricsCAD BIM umožňuje vytvářet inteligentní, plně parametrické komponenty budovy během několika sekund bez nutnosti zadávání ručního přiřazování parametrů a vazeb.

 

Rychlý a stabilní CAD

CAD by měl být uživatelsky příjemný a bezproblémový, bez ohledu na to, kolik milionů řádků kódu obsahuje.

 

2,7x rychlejší

Otevření více než 500 souborů dwg

Zdroj: výkon CadTempo a BricsCAD

2.8x rychlejší

Spouštění pokročilých LISP aplikací

Zdroj: LISP v BricsCADu je velká konkurence AutoCADu

 


Využijte reálné výhody vícejádrových procesorů

BricsCAD podporuje multi-threaded operace s více procesory, které urychlují výkon produktu při načítání souborů, generování výkresů a renderingu. Uživatelé BricsCAD BIM a BricsCAD Mechanical mohou využívat vícejádrové procesory k urychlení generování výkresů a aktualizací na pozadí, zatímco budete pokračovat v práci s BIM nebo modelem sestavy.

Vysoce výkonný grafický engine

V každé nové verzi BricsCADu se snažíme zlepšit výkon zobrazování. Vychutnejte si plynulé přiblížování a posouvání ve výkresech obsahujících stovky tisíc entit. K zajištění skvělého výkonu zobrazení pro 3D grafiku využívá BricsCAD grafický systém Redway3D.

Podložení PDF a Big TIFF

K zobrazení podložení PDF používáme trvalou mezipaměť obrázků s multi rozlišením, což umožňuje velmi rychlé operace přiblížení a posouvání. A rastrový engine BricsCADu přináší skvělý výkon pro posun a zoom, a to i s extrémně velkými 64bitovými soubory BigTiff.

 

Konektivita

Panel Bricsys 24/7 je integrován uvnitř BricsCAD a poskytuje přímý přístup k naší cloudové službě pro ukládání souborů a spolupráci na projektech. Communicator pro BricsCAD* bezproblémově importuje data CAD & PMI ze všech hlavních CAD programů a exportuje standardní formáty 3D souborů.

BricsCAD ® Cloud

Stahujte, zobrazujte a upravujte nativně v BricsCADu se sledováním historie DWG a XREF. Panel Bricsys 24/7 integrovaný v BricsCADu vám poskytuje okamžitý přístup k výkresům a zajišťuje, že budete mít k dispozici vždy nejnovější verzi požadovaného souboru.

 • Uvidíte, kdo se kterým souborem pracuje
 • Vyhnete se konfliktům různých verzí souborů
 • Vždy budete pracovat s nejnovějšími verzemi souborů

Výměna dat

Import & export všech typů souborů pomocí BricsCADu

Ve výchozím nastavení je v BricsCADu k dispozici:

 • DWG/DXF/DWT
 • IFC
 • Sketchup (import)
 • ACIS SAT
 • Obrázky (TIFF, JPEG atd.)
 • PDF
Communicator for BricsCAD®

Doplněk BricsCAD pro bezproblémový import dat

3D geometrie & PMI dat ze všech hlavních CAD aplikací.

Import & export dalších formátů souborů pro:

 • Parasolid
 • Inventor®
 • SOLIDWORKS®
 • Catia™
 • STEP
 • Siemens NX
 • Creo
 • IGES

a další...

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace