Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Popis

NX CAD/CAM/CAE
Posouvá vývoj produktů díky vysoce výkonnému integrovanému řešení
pro návrh, simulaci a obrábění

Siemens NX (dříve Unigraphics) je komerční CAD/CAM/CAE program pro podporu činností v konstrukci a výrobě. Umožňuje provést ideový návrh, výpočty, simulace a analýzy, modelování jednotlivých dílů i celých sestav, tvorbu výkresové dokumentace, programování NC obráběcích a měřících strojů, simulaci obrábění, kontrolu kvality, správu dat a projektů a integraci do podnikového informačního systému.

NX, řešení pro vývoj výrobků od společnosti Siemens PLM Software, poskytuje špičkové, vysoce efektivní technologie, bez nichž se neobejdete, chcete-li se vypořádat s komplexními úkoly a být konkurenceschopní v globálním měřítku. NX je vysoce integrované řešení s jednotným prostředím pro návrh, simulaci a obrábění produktů s bezkonkurenčními schopnostmi a flexibilitou. Řešení NX nastavuje nové hranice produktivity a efektivity a pomůže vám vyvíjet nové, inovativní produkty rychleji a s nižšími náklady.

 

Siemens NX je moderní modulární systém s plnou asociativitou všech spolupracujících modulů, postavený nad jednotnou grafickou objektově orientovanou databází. To umožňuje souběžnou práci týmu řešitelů (Collaborative Engineering). V praxi to znamená, že již v určité fázi rozpracovanosti modelu lze současně provádět pevnostní a kinematické výpočty, případně i další analýzy a simulace. Souběžně s projektanty mohou konstruktéři zpracovávat výkresovou dokumentaci, technologové mohou připravovat NC programy. Tzv. Master Model Koncept zajišťuje jednoznačné provedení změn ve všech těchto navazujících činnostech. Znamená to, že model je určujícím prvkem, na němž jsou prováděny všechny modifikace, které se přenášejí do všech rozpracovaných aplikací.

 

Historie Siemens NX

1969 - Softwarová společnost United Computing vyvinula software UNIAPT, který byl prvním CAM produktem na světě.
1973 - United Computing koupila od MGS kód programu Automated Drafting and Machining (ADAM). Tento kód byl základem produktu nazvaného UNI-GRAPHICS.
1975 - UNI-GRAPHICS byl přejmenován a prodáván pod obchodním názvem Unigraphics.
1976 - Unigraphics byl koupen společností McDonnell Douglas Aircraft.
1981 - Unigraphics se stal prvním řešením pro 3D modelování.
1991 - Společnost McDonnell Douglas prodala Unigraphics společnosti EDS, která byla v tu dobu majetkem General Motors. Unigraphics se tak stal firemním CAD systémem General Motors.
1996 - Byla vydána verze Unigraphics V11.0, která přinesla mnoho novinek v oblasti objemového i plošného modelování.
2002 - První vydání software NX, který vznikl spojením programů Unigraphics a I-deas.
2007 - První uvedení prvků synchronní technologie ve verzi NX 5.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace