Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

NX CAD - Mechatronics Concept Designer

Nástroj Mechatronics Concept Designer, integrovaný do systému NX, je revolučním řešením pro navrhování ve strojírenství. Urychluje vývoj produktů, které obsahují kombinace mechanických, elektrických a softwarových prvků. Propojení vývojového prostředí umožňuje vývojářům pracovat paralelně, s vazbou na jediný koncepční návrh zahrnující požadavky na konstrukci, včetně návrhu pohonů, ovládání a řízení.

NX Mechatronics Concept Designer podporuje funkční přístup k návrhu ־ integruje v sobě inženýrské disciplíny zdola nahoru i shora dolů, včetně řízení požadavků na strojírenskou konstrukci, elektrokonstrukci a automatizaci řízení. S využitím principů systémového inženýrství můžete definovat chování a logiku požadavků na mechatronický koncept stroje a vycházet z něj od samého začátku procesu vývoje. Tento přístup vám umožňuje sledovat a aplikovat požadavky již od poznámek zákazníka až k detailnímu návrhu kompletního stroje.

NX Mechatronics Concept Designer je vybaven schopností simulací ve fyzikálním prostředí, které můžete využít pro rychlé vytvoření a ověření alternativních konceptů v raných fázích vývojového cyklu. Efektivní nástroje pro modelování vám pomohou vytvářet dílčí modely, kterým můžete velmi rychle přiřadit jejich kinematické a dynamické chování, můžete připojit senzory a pohony, určit časování, pozicování a sekvence. Pro následnou verifikaci správného fungování stroje v čase je k dispozici interaktivní simulace.

Koncepty strojů vyvinuté v nástroji Mechatronics Concept Designer mohou zahrnovat veškerá data potřebná pro návrhy mechaniky, elektriky a řídicího softwaru, což jednoznačně zajistí lepší mezioborovou spolupráci a rychlejší tvorbu detailního návrhu. To vše s přímými referencemi a sledovatelností požadavků pro dosažení vyšší kvality a důvěryhodnosti produktu.

Výhody
  • Zkraťte dobu vývoje o čtvrtinu nebo více
  • Snižte konstrukční náklady díky přístupům systémového inženýrství
  • Vyhodnoťte rychle koncepty ve virtuálním prostředí  a minimalizujte potřebu fyzických prototypů
  • Vylepšete spolupráci mezi mechanickou konstrukcí, elektrokonstrukcí a automatizací
  • Jednoduše znovu využívejte prověřené konstrukční prvky s již použitou mechatronickou inteligencí
  • Zvyšte kvalitu a důvěryhodnost návrhu s pomocí okamžité viditelnosti a sledovatelnosti požadavků na výrobek
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace