Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Synchronní technologie

 

Solid Edge se Synchronní technologií přináší nový způsob práce, který kombinuje rychlost a pružnost explicitního modelování s ovladatelností a předvídavostí parametrického modelování. Bez ohledu na to zda jste občasný nebo rutinní uživatel, Solid Edge se Synchronní technologií vám umožní pracovat rychleji, než je to možné v tradičních systémech.

 

Představení

Synchronní technologie představuje ucelený komplex funkcí přímého i parametrického modelování obohacený o jedinečné patentované funkce, které přinášejí nový způsob práce pro vytváření a úpravy 3D modelů. Synchronní technologie je plnohodnotnou součástí Solid Edge a nabízí tak svoji veškerou funkčnost k okamžitému využití při práci na nových, nebo už rozpracovaných projektech.

https://www.youtube.com/watch?v=OJ3Xw-4x9Cc

 

Svoboda konstruování

V prostředí synchronní technologie vytváříme modely podobně jako v tradičních systémech pomocí vysunutí/odříznutí profilů, vložením děr, a následnými úpravami pomocí prvků jako jsou zaoblení nebo sražení. Zde ale podobnost s tradičními systémy končí. Jednotlivé prvky jsou na sobě historicky nezávislé a vzniklá geometrie může být upravována bez ohledu na prvky, které sloužili k jejímu vytvoření. Výsledkem je okamžitá aktualizace modelu bez nutnosti přepočítat všechny prvky vytvořené později než upravovaný prvek. Pro speciální případy, kdy je výhodná historická závislost prvků systém nabízí sekvenční režim, který na synchronní technologii umožní vytvářet tradiční parametrické prvky závislé na pořadí. Uživatel tak získává ideální nástroj spojující výhody obou přístupů modelování bez jakéhokoli omezení.

 

 

Nezávazná parametrizace

Pokud profil, ze kterého vytváříme prvek, obsahuje kóty, budou automaticky přeneseny na 3D model jako řídící 3D kóty. Tyto kóty představují výchozí parametrizaci tělesa. Po vytvoření tělesa můžeme tyto kóty smazat a vložit na model jiné, nezávislé na profilech jednotlivých prvků, které budou lépe odpovídat zamýšlené parametrizaci. Kromě kót mohou sloužit v případě potřeby k explicitní definici tvaru tělesa také 3D vazby. Se Solid Edge se Synchronní technologií uživatel získává nesrovnatelně větší volnost při tvorbě a úpravách modelu stejně jako při jeho parametrizaci.

https://www.youtube.com/watch?v=Y1IEBVTjsKI&list=PLQjeXYLQ0UICQE9Wzb6j-0nziqs2d2dba&index=8

 

Snadné úpravy modelů

Při úpravách modelu slouží k zachování geometrických vztahů Aktivní pravidla. Při jakékoli úpravě modelu, ať již posunutím/ otočením stěny, nebo změnou hodnoty 3D řídící kóty Aktivní pravidla rozpoznávají vybrané vztahy, a starají se o jejich zachování.

 

Úpravou libovolného modelu jako by byl váš vlastní

Odstaňte náklady na přemodelování cizích dat přímo použitím inteligentních změn (SYNCHRONNÍ TECHNOLOGIE)

Změny provádíte až 100x rychleji než samotný dodavatel dat v původním systému

  • Méně prostojů čekáním na opravená data od dodavatelů
  • Úprava dat na vlastní straě odstraňuje náklady dodavatelů
  • Odstraněné problémů  kvalitou dat upraveným 3D modelům místo 2D poznámek

https://www.youtube.com/watch?v=0YU6ydper9U&index=3&list=PLQjeXYLQ0UICQE9Wzb6j-0nziqs2d2dba

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace