Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

NX CAD - Mechanické simulace

Dnešní společnosti urychlují inovace použitím simulací pro vyhodnocování různých návrhových alternativ, prováděním experimentů, které jim dávají přehled o chování výrobků. Některé firmy však nejsou schopny uplatnit plný potenciál svých investic do oblastí simulací, jelikož jsou tyto odděleny od hlavního procesu vývoje produktu. Komplexní sada simulačních nástrojů v NX vám umožňuje zapojit oblast simulací do vašich vývojových procesů již z kraje vývoje, čímž vám umožní prozkoumat více možností návrhu a dospět k lepším, podloženým rozhodnutím o budoucí podobě výrobku.

Pokročilé simulace. NX umožňuje CAE výpočtářům řešit ty nejkomplikovanější analýzy v oblasti pevnosti, přenosu a šíření tepla, proudění, pohybu nebo kombinací fyzikálních jevů. Vedle širokého záběru a hloubky analytických schopností poskytuje NX jeden z nejrychlejších a nejproduktivnějších preprocesorů pro řešení modelů metodou konečných prvků. Než zpracujete výpočetní síť, umožní vám intuitivní nástroje pro přímé úpravy očištění a idealizaci geometrie rychleji než tradiční MKP preprocesory. NX nabízí také širokou škálu nástrojů pro tvorbu sítí s pomocí 1D, 2D a 3D elementů, zadávání zatížení a okrajových podmínek, spolu s unikátní technologií pro práci s velkými konečněprvkovými sestavami.

Konstrukce a výpočty. NX nabízí uživatelsky nenáročná simulační řešení, která poskytnou velmi rychlou zpětnou vazbu v raných fázích návrhu. Tato řešení jsou založena na řešiči NX Nastran®, jenž je používán i pro ty nejnáročnější analýzy. Pro nezkušené uživatele je však řešení vybaveno vestavěným průvodcem, který zjednodušuje a popisuje jednotlivé kroky, takže i méně zkušený uživatel je schopen simulaci vytvořit. Synchronní technologie v NX dále konstruktérům umožňuje provádět na geometrii rychlé změny a podrobovat ji opětovným simulacím za účelem prověření různých možností. Krom MKP řešení pevnosti, vibrací a termální analýzy v rámci CAD prostředí nabízí NX také vestavěné nástroje pro simulace kinematiky a dynamiky pohybu.

Přirozené CAE prostředí. NX poskytuje pro začlenění stávajících simulačních nástrojů, jako jsou Ansys, Abaqus, NX Nastran, MSC Nastran a LS-Dyna, jednotnou platformu svého vlastního prostředí.

Simulace řízení procesů. NX nabízí pro lepší spolupráci a větší přehled o výsledcích simulací v rámci organizace předpřipravenou integraci se systémem Teamcenter.

Výhody

  • Urychlete vývoj produktů prostřednictvím efektivních simulačních postupů, jejichž výsledky vám dají rychlejší odpovědi na kritické otázky návrhu
  • Snižte náklady na vývoj nahrazením fyzických prototypů za prototypy virtuální, na nichž lze rychle odvozovat iterace a vypracovávat simulace 
  • Vyvíjejte lepší produkty díky simulacím, s nimiž prověříte více alternativ návrhu a porozumíte jeho konstrukčněvýkonnostním závislostem
  • Snižte riziko chyby vyhledáním a včasnou nápravou problémů výrobku
  • Vyvíjejte výrobky rychleji díky automatizaci simulačních procesů, jež budou využívat ty nejlepší zkušenosti
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace