Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Simulace Solid Edge, proudění FLOEFD

Všechny nástroje potřebné pro simulaci od A do Z

Funkce simulací Solid Edge zahrnují simulaci jednotlivých součástí, analýzu sestavy, definici a analýzu úplných systémů a výpočetní dynamiku kapalin (CFD).

Simulace Solid Edge

Vestavěná analýza pomocí metody konečných prvků (FEA), díky které mohou inženýři návrhu digitálně ověřit návrhy součástí a sestav přímo v prostředí Solid Edge. Simulace Solid Edge značně omezují potřebu fyzických prototypů, což snižuje náklady na materiál i testování a zrychluje vývoj výrobků.

Funkce

Výkonné funkce simulace vestavěné v Solid Edge

Simulace Solid Edge značně omezují potřebu fyzických prototypů, což snižuje náklady na materiál i testování a zrychluje vývoj výrobků.

Automatická tvorba modelů konečných prvků

Definice okrajových podmínek pro realistická prostředí

Výkonné grafické nástroje postprocesingu

Pomocí simulace Solid Edge můžete automaticky vytvořit modely konečných prvků pro tělesa i plechové součásti a také hotovou síť podle potřeby upravit nebo zpřesnit. U sestav nabízí simulace Solid Edge automatickou detekci kontaktu a nastavuje realistickou interakci komponent včetně analýzy lineárních a lepených kontaktů.

Simulace Solid Edge nabízí všechny definice okrajových podmínek, které budete potřebovat k modelování reálných provozních prostředí pro analýzu. Zatížení a omezení jsou založena na geometrii a snadno se nastavují pomocí možností a ovladačů vstupu na panelu Solid Edge. Sledujte tepelný i chladicí výkon, například přenos tepla s výsledky časové historie.

Interpretujte a pochopte chování výsledného modelu pomocí výkonných grafických nástrojů postprocesingu v simulaci Solid Edge. Pokud výsledky ukazují, že je potřeba zpřesnit návrh, simulace Solid Edge může využít synchronní technologii Solid Edge a provést požadované změny v modelu.

Plná simulace pohybu

Analýza a simulace napětí

Simulace kmitání

Vyhodnoťte a vizualizujte chování součásti v sestavě. Zjistěte, jak se bude výrobek chovat v reálném světě.

Analýza nosníků kontroluje, zda sestavy nejsou předimenzovány, podle množství na ně vyvinutého napětí, což ušetří výrobní zdroje.

Určete přirozené frekvence volného kmitání součásti nebo sestavy a také předpokládaná relativní posunutí konstrukce při přirozené frekvenci.

Simulace vzpěru

Tepelná simulace

 

Určete zatížení, při kterém se struktura stane nestabilní, což je důležité zvlášť u modelů, které obsahují tenké součásti, nebo u sestav obsahujících tenké komponenty.

Analýza ustáleného přenosu tepla a analýza tepelného napětí umožňují konstruktérům nebo inženýrům analyzovat tepelné podmínky strojírenských a elektrostrojírenských sestav.

 

 

 

Solid Edge Simulace proudění

Simulace proudění pro výpočetní dynamiku kapalin (CFD) v Solid Edge

Simcenter FLOEFD pro Solid Edge podporuje simulaci proudění pomocí vestavěného nástroje simulace CFD pro snadnou, rychlou a přesnou analýzu proudění a tepelnou analýzu.

Technologie FLOEFD, která je plně integrována v Solid Edge, umožňuje inženýrům návrhu provádět analýzu CFD a přesunout simulaci do počátečních fází návrhu, kdy pomáhá analyzovat trendy a určit další postup práce.

Funkce

Vestavěná simulace CFD pro analýzu proudění a tepelnou analýzu

Technologie FLOEFD pro Solid Edge je vhodná zejména během procesu návrhu, protože její řešič je až o 65-75 procent rychlejší než jiné nástroje CFD. Špičková technologie FLOEFD automatizuje nejobtížnější kroky CFD a pomáhá inženýrům rychle připravit a analyzovat modely Solid Edge.

 

Přesná, rychlá a snadno použitelná simulace proudění kapalin a přenosu tepla

Plně integrovaný preprocesor, řešič a postprocesor

Integrovaná parametrická studie a funkce porovnání návrhů

Technologie FLOEFD využívají inženýři po celém světe, protože nabízí řešení pro složité inženýrské problémy bez nežádoucí ztráty přesnosti.

S technologií FLOEFD potřebujete k analýze návrhů pouze jeden plně integrovaný balíček softwaru. Technologie FLOEFD obsahuje automatizovanou tvorbu sítě a robustní kritéria konvergence a celkově zrychluje proces návrhu. Porovnáním široké škály variant projektu můžete zjistit, jaký vliv mají změny geometrie nebo okrajových podmínek na výsledky. Výsledky je možné posuzovat podle číselných hodnot, grafů nebo animací.

Funkce digitální analýzy „co když“

Intuitivní uživatelské rozhraní

 
Provádějte analýzu „co když“ digitálně pomocí funkcí simulace volného proudění, osvětlení a záření. Snadno použitelné uživatelské rozhraní (UI) nabízí inteligentní automatizaci a uspokojí jak inženýry návrhu, tak analytické experty.  

 

Další stupeň simualcí je FEMAP

Dostupné a výkonné modelování metodou konečných prvků na počítačích konstruktérů. Femap patří mezi přední světové produkty platformy Windows nezávislé na systému CAD pro pokročilé inženýrské analýzy metodou konečných prvků.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace