Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Plánování nákupu

 

Plánování nákupu

Materiálová potřeba pro výrobu je časovým plánováním zakázek detailně časově rozložená. Do termínů u materiálů lze dynamicky promítat i lhůty dodání jednotlivých dodavatelů. Využitím takto plánované potřeby materiálu lze optimalizovat výši skladových zásob.


Tvorba objednávek

Systém obsahuje automatizované nástroje pro generování poptávek a objednávek. Při tvorbě objednávek zohledňuje disponibilní skladové zásoby,  disponibilní předobjednávky. Při vytváření objednávek zohledňuje sortiment dodavatelů, jejich hodnocení, nákupní ceny atd.

Kromě klasické papírové komunikace s dodavateli lze využít systém EDI odvolávek (automobilový průmysl) či rozesílání objednávek dodavatelům v elektronické podobě (PDF). 

Při zaskladnění a následném výdeji materiálu systém dokáže pracovat s detailně členěnými sklady (buňky, regálové systémy atd..) s možností nastavení pro automatizované zaskladnění položek do vybraných částí s možností blokace pouze pro určité položky a hlídání množství. 

Každý materiálový požadavek prochází stavy popisujícími míru jeho zajištění (objednání, rezervace, vychystání, vyskladnění, ...). 
Vyskladnění materiálu předchází vždy jeho rezervace na skladě, což předpokládá jeho fyzickou přítomnost. Systém generuje automaticky (na pokyn uživatele) výdejky, které jsou z pohledu účetního opatřeny analytickými náležitostmi (sklad, zakázka, středisko). Veškeré hromadné akce jsou uživateli umožněny podle míry přidělených práv, podle postavení materiálu ve struktuře výrobku a podle míry rozpracovanosti.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace