Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Novinky Solid Edge 2021 - vedení elektrických systémů

 

Výměna dat mezi aplikacemi Solid Edge a Capital

Nyní můžete vyměňovat data mezi aplikacemi Solid Edge a Capital v připojeném i odpojeném režimu.

Další informace najdete v tématu nápovědy Výstup do formátu Capital.

 

Export kabelového svazku do DSI je podporován

Pomocí dialogového okna Uložit jako ECAD je možné při práci v modulu Solid Edge Vedení elektrických systémů provést export topologie kabelového svazku do formátu DSI.

Další informace najdete v tématu nápovědy Výstup do formátu DSI.

 

Příkaz Dráha podél plochy

Pomocí příkazu Dráha podél plochy můžete vést entitu kabelového svazku, například drát, kabel nebo kabelový svazek, podél plochy.

 

Vylepšení modulu Solid Edge PCB Collaboration Solid Edge

Vylepšení modulu Solid Edge PCB Collaboration zahrnují:

  • Možnost Importovat 3D modely v dialogovém okně Spolupracovník ECAD určuje, že chcete importovat 3D komponenty asociované se soubory .idx z modulu Solid Edge PCB Collaboration. Další informace naleznete v části Import 3D komponent.
  • Modul Solid Edge PCB Collaboration může nyní vyměňovat data Altium a Allegro pomocí modulu Solid Edge Návrh PCB 2021. Další informace naleznete v části Solid Edge spolupráce 2021 podpora pro soubory Altium a Allegro IDX.
  • Nová vlastnost Vlastnictví v části Vlastnosti v dialogovém okně Spolupracovník ECAD pro komponenty a montážní díly pomáhá řídit jak jsou data vyměněna mezi moduly Solid Edge PCB Collaboration a Solid Edge Návrh PCB 2021. Další informace naleznete v části Podpora spolupráce v modulu Solid Edge Návrh PCB 2021.

 

Validace a zobrazování zpráv upozornění entit kabelových svazků vedených skrz kruhové úchyty

Solid Edge nyní validuje obsah průřezů entit kabelových svazků vedených skrz kruhové úchyty, například klipy, průchodky a kabelové pásky, a upozorní, pokud je obsah průřezu větší než vnitřní průměr úchytů.

Příkaz Směrovat nyní vypočítá celkový obsah průřezu všech entit kabelových svazků vedených skrz kruhový úchyt. Pokud je celkový součet průřezů těchto kabelových svazků větší než vnitřní průměr úchytu, ve stromu modelu se zobrazí zpráva s upozorněním na kolizi a ve středu úchytu se zobrazí červený kruh.

Poté, co jsou entity kabelového svazku zavedeny skrz úchyt, Solid Edge hromadně vypočítá obsah průřezu. Například předpokládejme, že v úchytu jsou již vedeny vodiče a svazky a poté se pokusíme zavést kabel skrz stejný úchyt. Solid Edge hromadné vypočítá průřezy a hodnoty bezpečného prostoru všech tří entit. Pokud je po protažení kabelu kapacita úchytu přesažena, zobrazí se upozornění pouze na kabelu. Je možné upravit vnější průměr nebo bezpečný prostor a tím dostat kapacitu úchytu do požadovaného rozsahu. Poté, co změníte hodnoty, je znovu přepočítán obsah průřezu a pokud je všechno v toleranci, zmizí upozornění na kabelu.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace