Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Modelování součástí

Solid Edge je postaven na modelovacím jádru Parasolid, které vlastní a vyvíjí společnost SIEMENS. Ověřené v podmínkách nejnáročnějších konstrukcí automobilového a leteckého průmyslu dnes představuje standard pro 3D strojírenský CAD. Je zárukou stability a zejména pak správnosti vámi navržených modelů.

Inovativní modelovací nástroje umožňují uživatelům rychle vytvářet základní tvary a jednoduše přidávat obvyklé strojírenské prvky jako jsou díry, zaoblení nebo sražení, stejně jako komplexnější geometrii jako jsou úkosy, tenkostěnná tělesa, žebrování nebo lemy. Pro návrháře více stylistických tvarů nabízí revoluční technologii Rapid Blue, která poskytuje nástroje pro modelování složitých tvarů při zachování snadnosti naučení a efektivity.

Solid Edge umožňuje pracovat také s konstrukčními plochami a křivkami. Pokud často pracujete s imoprtovanými modely od Vašich zákazníků, oceníte také kontrolu importovaného modelu. Geometry Inspector prověří načtená data a zobrazí případná problémová místa. Na ty potom můžete aplikovat příkazy jako jsou sešívání, ořezání, protažení nebo kopírování konstrukčních ploch.

 

    

Důraz v modulu Part byl kladen zejména na práci s plochami. Unikátní technologie nazvaná Rapid Blue přináší nástroje pro komplexní plošné modelování při zachování jednoduchého a uživatelsky přívětivého ovládání, které je pro Solid Edge typické už od prvních verzí.

 

Jednoduše a dynamicky upravujeme modely

 

Násobení prvků

Jednou ze sledovaných vlastností CAD systémů je jejich schopnost násobit jednotlivé konstrukční prvky v modelu a díly v sestavě.
Solid Edge umožňuje násobit komponenty podle pole definovaného v modelu, nebo i vyplnit libovolné množství děr definovaných v jednom prvku. Při násobení konstrukčních prvků v modelu je možné kromě standardního pole zadaného skicou použít také křivek (až ve dvou směrech najednou). Pokud jsou křivky promítnuté na 3D plochu, jednou z možností je řízení orientace prvků podle zakřivení plochy.

SOLID EDGE SIEMENS

 

Přímé modelování dílů

Solid Edge obsahuje nástroje, které umožňují editovat geometrii libovolného tělesa její přímou editací. Pokud pracujete na importovaném modelu bez historie, jedná se o velmi efektivní způsob jeho parametrické editace. Výsledkem jsou parametrické konstrukční prvky v historickém stromu modelu a tak nic nebrání tomu, používat tyto konstrukční prvky i jako součást běžného modelování.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace