Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

Digitální dvojče obráběcího stroje

Digitální dvojče je virtuální obraz reálného stroje v digitálním prostředí

Pomocí digitálního dvojčete obráběcího stroje, kde je součástí simulace fyzického stroj, u kterého jsou vyřešeny všechny kinematiky atd., a pomocí CAM modulu NX Simuation uživatel řeší uživatel simulaci obrábění včetně simulaci stroje.

Většina dodavetelů obráběcích strojů ke svým strojům dodává i model v univerzálním 3D formátu, když není, tak se pomocí 3D CAD systému Solid Edge nebo NX CAD vymodeluje, dají se modelu fyzické vlastnosti - kinematika stroje, cse driver, postprocesor.

Díky tomu, uživatel virtuálně obrábí, odlazuje NC program, postupuje jako na reálném obráběcím stroji, do obráběcího prostoru uživatel umístí polotovar, 3D sondou polotovar zaměří a spustí odladěný NC program. Výsledný obrobek vidí včetně odebraného materiálu pro možnosti dalších analýz. 

Pracovník tak nemusí být přímo u stroje a může odkudkoliv programovat a odladit NC.

Dlaší krok pak může být např. u řídícího systému SINUMERIK ONE simulovat na počítači přímo konzoly stroje, kde má uživatel stejný panel jako na stroji se stejnou funkčností, kdy uživatel může vše vyzkoušet, odladit a nemusí se bát že něco rozbije, případně kolize se zvýrazní.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace