Zákaznická sekce
Zapomenuté heslo Založit si účet
Menu
Software a služby nejen pro strojírenské firmyBudete vždy o krok před konkurencí...
Technická podpora

NX CAD - Elektromechanické simulace

Současní výrobci stále více potřebují ve svých produktech kombinovat mechanickou konstrukci s konstrukcí elektriky, elektroniky a též s řídicími systémy. Tento požadavek přidává do vývoje produktů novou dimenzi, protože na vývoji musí souběžně spolupracovat odborníci z různých oborů vybavení specifickými schopnostmi a pracovními postupy.

Simulace elektromechaniky v NX řeší všechny hlavní příčiny selhání elektromechanických produktů, včetně vlivu tepla, vibrací nebo nárazu, prachu a vlhkosti. Kromě toho NX podporuje souběžný proces, při němž mohou konstruktéři a výpočtáři na vývoji a testování návrhu produktu hladce spolupracovat. Uživatelům, kteří pracují se simulacemi, poskytuje NX prvotřídní nástroje pro modelování a špičkové řešiče pro každý krok v procesu simulace.

Rychlejší modelování. Uživatelé NX těží z obousměrné výměny dat s návrhovými systémy EDA, která zabraňuje manuálnímu zanesení chyb nebo nedorozuměním. Dalším časově náročným úkolem je pro výpočtáře oblast dynamiky tekutin. S nástroji pro přímé úpravy geometrie v NX, jež využívají synchronní technologii, je práce se simulacemi tekutin mnohem rychlejší. Neméně důležitá je automatická aktualizace stavu tekutiny po každé změně návrhu, zajištěná plnou asociativitou s CAD daty v NX.

Systémové inženýrství.
Zásadním požadavkem pro vývoj elektromechanických výrobků je schopnost porozumět různým systémům a předvídat, jak se budou chovat při vzájemném propojení. S nástrojem NX Motion mohou uživatelé použít souběžnou simulaci k pochopení a vyladění interakce řídicího systému s mechanickou konstrukcí ještě předtím, než je zhotoven fyzický prototyp. NX Electronics Systems Cooling nabízí mezioborové prostředí pro simulace teplotního chování tekutin v hustě zastavěných elektronických systémech. NX Space Systems Thermal je specificky navržený nástroj pro analýzy teplotních jevů ovlivňujících objekty na oběžné dráze.

Spolupráce a správa dat. Úzká integrace systému NX do systému Teamcenter zajišťuje všem uživatelům nepřetržitý přístup k aktuálním požadavkům, informacím a datům vztahujícím se k návrhu. Patřiční uživatelé jsou upozorněni na jakoukoliv změnu, jež může vyžadovat opakované zpracování analýzy. Díky ukládání výsledků v prostředí Teamcenter k nim navíc získává přístup celý vývojový tým a může je využívat pro podporu kvalifikovaných rozhodnutí.

Výhody
  • Urychlete vývoj díky křížové spolupráci MCAD, ECAD a CAE týmů se vzájemným sdílením dat a modelů
  • Snižte vývojové náklady využitím společného datového modelu, z něhož vycházejí simulace napříč více obory, a zúročte na maximum dosavadní investice do MCAD, ECAD a CAE systémů
  • Zvyšte kvalitu svých výrobků díky širokému virtuálnímu testování a optimalizací proměnných návrhu
  • Vypořádejte se s napjatými termíny dodávek pomocí efektivní správy simulačních postupů
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace